Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
26.09.07 avatakse SA Pärnu Haiglas ümberehitatud endoskoopiaüksus
26.09.2007
<br />Endoskoopia kujutab endast seedekulgla (söögitoru- magu-kaksteistsõrmiksool- jämesool) siseseinte uurimist torukujuliseinstrumendiga haigusprotsesside kindlaksmääramiseks. Aasta kestnudrenoveerimise tulemusena muudeti osakonna ruumidejaotust- viidisisse rida töökorralduslikke muudatusi ning võeti kasutuseleinnovaatilisi lahendusi patsientide uurimiseks ning infektsioonileviku vältimiseks.
Mustamäele rajatav Tammsaare Tervisemaja on kasvamas üheks piirkonna suurimaks perearstikeskuseks, koondades ühe katuse alla arvestatava hulga perearstinimistuid ja laia valiku esmatasandi terviseteenuseid. Ehituses olev ja aasta pärast valmiv 6-korruseline tervisemaja hakkab teenindama enam kui 100 000 elanikku Mustamäe, Õismäe ja Kristiine piiril.