• 18.10.11, 10:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Valitsus peaks kuulama: kellelegi lüüakse häirekella

Täna hommikul ummikus tööle venides kõlas autoraadiost taustaks riigikontrolör Mihkel Oviiri sõnum poliitikutele (täna teeb ta riigikogus ettekande valitsuse tööst): võtke midagi ette sotsiaalkulutustega, enne kui on hilja ja raha otsa saab.
See sõnum pole unikaalne ja erakordne. Kaks nädalat tagasi edastas sama sõnumi WHO esindaja Sarah Tompson. Eesti tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkust kajastava ühisraporti tutvustusel rääkis ta, et ainult tõhus olemisest enam ei piisa. Kogu sektori teovõime tõstmiseks on rohkem raha vaja. Tuleb tagada stabiilne tulubaas, mis eeldab ka selle laiendamist. Teiseks tuleb mõelda, kuidas investeeritakse tervisesüsteemi ja millised on inimressurssidega seotud kulutused. Jällegi terav kõrvalpilk, mis peaks vastutavad ametnikud tähelepanelikuks muutma.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele