23.–25. mai toimub Noarootsis Roosta puhkekeskuses Tartu ülikooli käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikooli XII aastakonverents, kus enam kui 70 teadlast tutvustavad oma uurimistulemusi. Teiste teemade hulgas arutletakse internetikasutuse, kehalise võimekuse ja dopingu üle ning süvenetakse isiksuse uuringute temaatikasse.
Erinevate teadusharude uurijad tutvustavad konverentsil viimase aasta jooksul tehtud uurimusi ning teadussaavutusi. Näiteks esinevad ettekannetega „Kas Tšernobõl rikkus meeste tervise?“ Kaja Rahu, „Laste telesaadetega seotud hirmud“ Kristiina Kruuse ning „Maksimaalne aeroobne võimekus ning jooksu ökonoomsus: Kenya tipptasemel jooksjate võrdlus Eesti jooksjatega“ Martin Mooses, kes on teinud tihedat koostööd dr. Yannis Pitsiladisega, ühe maailma juhtivaima teadlasega, kes on seotud Ida-Aafrika kesk- ja pikamaajooksjate (Kenya ja Etioopia) ning Lääne-Aafrika, USA ning Jamaika sprinterite uurimisega nii geneetika, füsioloogia, psühholoogia kui ka sotsiaal-kultuurilisel tasandil.
Seotud lood
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.