Heategijad kinkisid Pelgulinna Sünnitusmajale kaks hubast perepalatit

Kolmapäeval, 18. veebruaril antakse Pelgulinna Sünnitusmajale üle kaks peretuba, mis renoveeriti Colonna Kinnisvara algatatud aastalõpukampaania raames.

 Colonna Kinnisvara ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi seekordne heategevusaktsioon oli suunatud kahe sünnitusjärgse peretoa värskenduskuurile. “Kuna üheks meie tegevusvaldkonnaks on kodude loomine, otsustasime anda oma panuse, et elu algus oleks kodune ka sünnitusmajas,” kommenteeris kampaaniat Colonna Kinnisvara juhatuse liige Roberto de Silvestri.

 Sisearhitekt Kard Männili sõnul oli sihiks luua keskkond, kus oleks hea olla nii uuel ilmakodanikul kui tema vanematel. „Rahuliku värvivaliku ja liigendatud planeeringuga soovisin kujundada helge ruumi, kus kõik tunnevad end teretulnuna,“ ütles Männil. “Nii sai lagedast palatist mõnus peatuspaik, mille sisustus on igati haiglanõuetele vastav: ruum peab olema kergesti puhastatav ning materjalid vastupidavad ja hügieenilised.“

Toa juurde kuulub modernne WC ja vannituba, kööginurk söögilaua ja külmikuga ning kõik vajalik beebi eest hoolitsemiseks.

 Äsja sünnitanud emade seisundit ja soove arvestades on uutes peretubades kõrgemad voodid ning kiiktoolid, kus on mugav last imetada ja kiigutada. Toa pehmet värvigammat järgivad voodipesu, rätikud ja hommikumantlid. Kuna neil päevadel veedetakse põhiline aeg just voodis, on seal mugavuse lisamiseks kahe padja asemel neli.

„Meeleolu aitavad luua nii dimmeriga suunatavad valgustid, puitdetailid, lõbusad nagid kui ka raamitud imetillukesed riided seintel,“ lisas sisearhitekt.

Renoveeritud perepalatid asuvad 5. korrusel ja on kasutamiseks Pelgulinna Sünnitusmaja tavahinnakirja alusel. Esimesed 30 peret, kes uutes tubades peatuvad, saavad kingituseks 160 euro väärtuses Dermoshopi tooteid.

Peretubade renoveerimiseks kulus 25 000 eurot, mis koguti Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi telefoniannetuste ning Colonna Kinnisvara OÜ, Hansapost OÜ ja Cofi ASi toetusel. Lisaks andsid oma panuse Bauschmidt, Arhdisain, Blue Star, Duravit, H&M Home ja Dermoshop.

* * *

Colonna Kinnisvara ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi koostöö sai alguse 2013. aasta detsembris, kui alustati heategevusaktsiooni uue ja kaasaegse kuvöösi ostuks. Mullu veebruaris anti 12 000 eurot maksev aparaat Pelgulinna sünnitusmaja intensiivravi osakonnale üle.

Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi kohta saab pikemalt lugeda aadressil www.aitaalustadaelu.ee

ja Pelgulinna Sünnitusmajast www.synnitusmaja.ee

 

Lisainformatsioon:

Eeva Kauba

Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi tegevjuht

toetusfond@synnitusmaja.ee

+372 5552 8323

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.