Meditsiiniuudised  • 27 mai 2019 06:00
Jaga lugu:
Arvamused
Ainult tellijale

Patsiendikindlustuse seadus jõudis lõpusirgele

Sotsiaalministeeriumi juures on alates möödunud aasta sügisest käinud koos ja patsiendikindlustuse loomise kallal töötanud lai ring spetsialiste – arstid, õed, õigus- ja kindlustuseksperdid, patsientide esindajad ja ametnikud. Praeguseks on töörühm eelnõu ettevalmistamisega lõpusirgel, kirjutab sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste.

Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juhi Heli Paluste sõnul suunatakse patsiendikindlustuse seadus peagi avalikule kooskõlastamisele.  Foto: Julia-Maria Linna

8. mail toimunud viimasel töögrupi kohtumisel arutasime mitmeid muudatusi eelnõus, mis viisime sinna märtsis toimunud mitteametliku kooskõlastusringi käigus tulnud muudatusettepanekute põhjal. Eriti rohkesti laekus ettepanekuid kindlustusandjatelt. Enamike seaduseelnõus tehtud muudatuste osas ja sisuliselt ka uue süsteemi jaoks kõige olulisemates põhimõtetes on tänaseks leitud konsensus.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee