• 17.12.19, 08:48
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Apteekrid: tänase apteegisüsteemi ülalpidamine raiskab enam kui 44 miljonit eurot aastas

Apteegireformi aruteludes räägitakse palju 300 nõuetele mittevastava apteegi säilitamise vajadusest. Tähelepanu ei ole saanud küsimus - mis on sellise apteegivõrgu ülalpidamise hind, kirjutab arvamusloos Eesti Apteekrite Liidu peaproviisor Kaidi Sarv.
Eesti Apteekrite Liidu peaproviisor Kaidi Sarv.
  • Eesti Apteekrite Liidu peaproviisor Kaidi Sarv.
  • Foto: Raul Mee
Riigi kohustus on tagada oma elanike tervise kaitse ja ravimitega varustamine. Sarnaselt ülejäänud tervishoiuga on apteegivõrgu korraldamine riigi ülesandeks. Seejuures tuleb piiratud ressursse kasutada optimaalselt. Euroopa riikides peetakse optimaalseks apteegi avamist keskmiselt 4000-6000 elaniku kohta. Arvestades Eesti rahvaarvu (1,325 miljonit elanikku), oleks Eestis optimaalne apteekide arv 250. Kui järgida Soome eeskuju (kus asustustihedus on meist väiksem ja vahemaad hoopis suuremad), võiks Eestis olla veel 50 apteeki vähem ehk 200.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele