Pressiteade

Roche on Dow Jonesi indeksi järgi maailma kõige jätkusuutlikum tervishoiuettevõte

Dow Jonesi indeksi järgi kuulutati Roche 10. korda maailma kõige jätkusuutlikumaks tervishoiuettevõtteks farmaatsiatoodete, biotehnoloogia ja bioteaduste sektoris.

Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeks (DJSI) on investorite seas kõige prestiiþsem ülemaailmne jätkusuutlikkuse hindamise edetabel. Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indekseerimine põhineb mahukal analüüsil ligi 20 eri kategoorias, sh majandusliku, keskkonnaalase ja sotsiaalse vastutusega seotud valdkondades.

„Roche’i kõige suurem panus ühiskonna toimimisse on loomulikult uute ravimite ja diagnostikavahendite väljatöötamine – uued ja järjest innovaatilisemad ravimid ning meditsiinitehnoloogiad parandavad otseselt inimeste elusid,“ ütles Roche Eesti OÜ juht Kadri Mägi-Lehtsi. „Samas annab konstruktiivne ja avatud koostöö teiste ettevõtete, ülikoolide, arstide ja patsientidega meile parema teadmise sellest, missugused on tervishoiusektori vajadused ning võimaldab meil arendada kiiremini ja veel täpsemaid meditsiinilisi lahendusi. See tähendab, et teeme omalt poolt kõik, et teadlastele oleks kättesaadavad parimad andmed uurimiseks ning patsientidele oleksid kättesaadavad parimad ning just neile sobivad ravimid.“

Roche on vastutustundliku tervishoiuettevõttena juhtpositsiooni hoidnud tänu sellele, et ettevõtte vastutustundlikkuse strateegia on täielikult integreeritud ettevõtte äritegevusse ja -kultuuri juba tegevuse algusest, 120 aastat tagasi.

Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeks (DJSI) on kord aastas S&P Dow Jones Indices ja RobecoSAM poolt avaldatav pingerida, kus osaleb igal aastal rohkem kui 3400 avalikul turul kauplevat ettevõtet. Ettevõtted valitakse RobecoSAMi ettevõtete jätkusuutlikkuse hinnangu alusel (Corporate Sustainability Assessment, CSA). Indeksisse kaasatakse ainult oma tööstusharus juhtival positsioonil olevad ettevõtted. Indekseerimisel lähtutakse põhjalikust ja pikaajalisest majandus-, keskkonna- ja sotsiaalmõjude analüüsist. DJSI hindab ettevõtete jätkusuutlikkuse näitajaid 80-120 küsimuse põhjal erinevates lõikudes, näiteks keskkonnameetmete, sotsiaalse panustamise, inimkapitali arendamise, ettevõtte juhtimise ja vastavuskontrolli osas.

Roche on farmaatsia- ja diagnostika valdkonnas üleilmne suunanäitaja, keskendudes teaduse edasiarendamisele, et parandada inimeste elusid. Ravimite ja diagnostikumide koondamine ühise katuse alla on andnud kombineeritud tugevuse ja teinud Roche’st liidri personaliseeritud tervishoiu valdkonnas. Ettevõte tegutseb enam kui 100 riigis ja andis 2017. aastal tööd rohkem kui 94 000 inimesele üle maailma. 2017. aastal investeeris Roche uurimis- ja arendustegevusse 10,4 miljardit Ðveitsi franki ja teatas 53,3 miljardit Ðveitsi frangi suurusest läbimüügist.

Hoffmann-La Roche, peakontoriga Baselis Ðveitsis, on maailma suurim biotehnoloogia ettevõte, mis tegutseb peamiselt ravimite ja diagnostika valdkonnas. Alates loomisest 1896. aastal jätkab Roche otsinguid efektiivsemaks haiguste ennetamiseks, diagnoosimiseks ja raviks ning ühiskonda panustamiseks. WHO oluliste ravimite nimekirjas on 30 Roche’i ravimit. Roche’ on tunnustatud Dow Jones Sustainability Indices poolt 10 aastat järjest kui jätkusuutlikuimat ettevõtet farmaatsia-, biotehnoloogiliste- ja loodusteadusfirmade sektoris. 

Roche Eesti OÜ põhitegevusalaks on ravimite registreerimine, turundamine ja hulgimüük Eestis ning kliiniliste uuringute läbiviimine. Meie missiooniks täna ja homme on luua lisaväärtust tervishoiusüsteemis, keskendudes meie teadmistele farmaatsia-ja diagnostikavaldkonnas.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.