Ainult tellijatele
8. mai 2006
Ainult tellijatele
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ida-Vi­ru­maa kesk­haig­la kuu­lab maad Pe­ter­bu­ris

Ida-Vi­ru­maa kesk­haig­la, Koht­la-Jär­ve lin­na ja Tar­tu üli­koo­li esin­da­ja­te kuue­liik­me­li­ne de­le­gat­sioon kü­las­tas ap­ril­li kes­kel Pe­ter­bu­ris asu­vat Pü­ha Geor­gi Lin­na­haig­lat ja Dip­lo­mi­järg­se Täiend­koo­li­tu­se Me­dit­sii­nia­ka­dee­miat.

Ida-Vi­ru­maa kesk­haig­la, Koht­la-Jär­ve lin­na ja Tar­tuüli­koo­li esin­da­ja­te kuue­liik­me­li­ne de­le­gat­sioonkü­las­tas ap­ril­li kes­kel Pe­ter­bu­ris asu­vat Pü­ha Geor­giLin­na­haig­lat ja Dip­lo­mi­järg­se Täiend­koo­li­tu­seMe­dit­sii­nia­ka­dee­miat, va­hen­das BNS. "Tut­vu­mi­ne nen­de me­dit­sii­nia­su­tus­te­ga avab vä­gasuu­red või­ma­lu­sed koos­tööks ka­he maa va­hel, või­mal­dabko­ge­mu­si va­he­ta­da ja te­ha reaal­selt koos­tööd.Koht­la-Jär­ve oli sel­les prot­ses­sis va­hen­da­ja rol­lis,ka­su­ta­des oma kon­tak­te si­de­me­te loo­mi­seksme­dit­sii­nia­su­tus­te va­hel," üt­les Koht­la-Jär­velin­na­vo­li­ko­gu ja Ida-Vi­ru­maa kesk­haig­la nõu­ko­gu esi­meesVa­le­ri Korb. Ida-Vi­ru­maa kesk­haig­la ju­ha­tu­se esi­me­he Tar­moBak­le­ri ju­tu jär­gi mee­nu­tas Pe­ter­bu­ri Pü­ha Geor­giLin­na­haig­la peaarst Ana­to­li Do­mašen­ko koh­tu­mi­sel ve­neva­na­sõ­na – ne imei sto rub­lei, a imei sto dru­zei."Hea­de naab­ri­te­ga on ala­ti mõist­lik ja va­ja­likkoos­tööd aren­da­da," üt­les Bak­ler. Vi­sii­di käi­gus pöö­ra­ti põ­hi­list tä­he­le­pa­nuDip­lo­mi­järg­se Täiend­koo­li­tu­se Me­dit­sii­nia­ka­dee­miavõi­ma­lus­te­le, kus val­mis­ta­tak­se et­te ars­te 82 eria­lalehk prak­ti­li­selt kõi­gis kaa­saeg­se me­dit­sii­nivald­kon­da­des. Ees­ti de­le­gat­sioo­ni es­ma­ne hu­vi seis­neskon­tak­ti­de loo­mi­ses aka­dee­mia ja Ida-Vi­ru­maa kesk­haig­lava­hel. Va­le­ri Kor­bi sõ­nul nä­hak­se koos­töö­või­ma­lu­sinäi­teks eri­ne­va­te kva­li­fi­kat­sioo­ni tõst­mi­se kur­sus­teja täiend­koo­li­tus­te kor­ral­da­mi­sel, aga ka Pe­ter­bu­riars­ti­de töö­ta­mi­ses Ees­tis. "Sel­leks tu­leb eel­ne­valt la­hen­da­da kõikju­rii­di­li­sed kü­si­mu­sed, mis puu­du­ta­vad mit­te-ELissaa­dud me­dit­sii­ni­li­se ha­ri­du­se tun­nus­ta­mist," rää­kisKorb. "Me mõt­le­me mit­te ai­nult kon­ve­rent­si­de­le jakur­sus­te­le vaid ka või­ma­lu­se­le, kui­das Pe­ter­bu­ri ars­tidsaak­sid tu­le­vi­kus töö­ta­da Ees­tis. Või­ma­lu­si sel­leks on –igal aas­tal saab seal dip­lo­mi um­bes 1500 ars­ti ning seal onolu­kord meie­ga võr­rel­des vas­tu­pi­di­ne – to­hu­tu ars­ti­deja spet­sia­lis­ti­de üle­jääk. See avab­ki vä­ga suu­redvõi­ma­lu­sed koos­tööks ka­he maa va­hel."

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708