Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Haiglas ootab tehnika- aga patsient ei pääse uuringule
Tallinna Diagnostikakeskuse juht Agu Kivilo pakub välja uue lahenduse – arstid toovad oma kompetentsi haiglast välja ning patsient saab ambulatoorse uuringu ja eriarsti otsuse 48 tunniga.
Möödunudaastane käibemaksu tõusu eelne ostubuum täitis haigladkaasaegse meditsiinitehnikaga- kuid uuringud jäävad paljudelepatsientidele endiselt kättesaamatuks- muretseb TallinnaDiagnostikakeskuse juht Agu Kivilo.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.