Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Rasagiliin lihtsustab Parkinsoni tõve ravi
Kuna nii Eestis kui mujal Euroopas on tendents rahvastiku vananemisele, siis muutuvad Parkinsoni tõve raviga seonduvad probleemid järjest aktuaalsemaks.
Parkinsoni tõbi on laialt levinud neuroloogiline haigus. Eestison haiguse levimus 152 patsienti 100 000 elaniku kohta (1).Haigestumine suureneb vanuse kasvades - 90 protsenti haigeid onvanemad kui 60 aastat.
Teadlaste sõnul on võimalik tuvastada väikesi muutusi valgeolluse terviklikkuses Parkinsoni tõvega patsientidel ning need on seotud varajaste kognitiivsete kahjustustega.
Haigla igapäevatöö keerukus ei seisne ainult patsientide ravimises, vaid ka selles, et õiged ravimid jõuaksid õigel ajal patsientideni. Iga ravim on kriitilise tähtsusega ning isegi väikesed vead annuses või ravimivalikus võivad ohustada patsiendi tervist. Haiglas liigub päevas sadu ravimeid. Nende käsitsi haldamine, komplekteerimine ja dokumenteerimine muudab protsessi keerukaks ning veaohtlikuks.