• 23.10.07, 01:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nobeli-töö viis transgeensete ja knock-out-hiirte loomiseni

Nobeli meditsiiniauhinna laureaadid on sel aastal Mario R. Capecchi, Oliver Smithies ja Martin J. Evans. Teadlased pälvisid tunnustuse avastuste eest tüvirakkude ja DNA rekombinatsiooni vallas.
Nobeli meditsiiniauhinna laureaadid on sel aastal Mario R.Capecchi- Oliver Smithies ja Martin J. Evans. Teadlased pälvisidtunnustuse avastuste eest tüvirakkude ja DNA rekombinatsioonivallas- teatas Nobeli komitee 8. oktoobril.

Seotud lood

Uudised
  • 18.01.10, 16:16
Laborihiir maksab sadu tuhandeid kroone
Ruumis, kuhu Tartu Ülikooli Molekulaar- ja Rakubioloogia Instituudi (TÜMRI) vivaariumi juhataja Sulev Kuuse sisse astuda lubab, on sadu hiiri, kes söövad, uudistavad, magavad – nagu hiired ikka.
Uudised
  • 17.02.11, 07:00
Eestis loodud inimgeenidega hiir aitab leida ravimit C-hepatiidi vastu
Tartu ülikooli teadlane Mario Plaas loob viimased 12 kuud esimest inimgeenidega hiirt, kes nakatuks c-hepatiidi viirusesse ning annaks seeläbi ravimifirmadele võimaluse looma peal katsetada ravimit selle nakkushaiguse vastu.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele