Stelmach peab luugiga valveapteeki ebaturvaliseks

Tallinna linnavolinik Nikolai Stelmach
(IRL) algatas linnavolikogu istungil eelnõu, mille kohaselt tuleb linnaeelarvest
eraldada täiendavaid vahendeid Tõnismäe valveapteegi käigus hoidmiseks nii, et
inimesed ei peaks seisma tänaval järjekorras ega suhtlema apteekriga luugi
kaudu, vahendas Arst.ee Delfit.


Stelmachi hinnangul on kriminogeensetel üheksakümnendatel praktiseeritud luugimajandus tänasel päeval inimväärikust alandav, teatas IRL-i fraktsiooni nõunik.


«Tallinna linn maksab Tõnismäe apteegile 360 000 krooni aastas, et see teenindaks hädalisi kella kaheksast õhtust kella kaheksani hommikul,» lausus Stelmach. «Kahjuks puudub linnaelanikel nimetatud kellaaegadel võimalus siseneda müügisaali ja osta vajalik ravim tsiviliseeritud moel — üle leti.»


Stelmach peab lubamatuks, et kui sotsiaalministri määrus nõuab apteegilt müügisaali ühes külastajate teenindamiseks tarviliku mööbliga, siis ootamatult haigestunud tallinlane peab seisma esmalt tänaval sabas, omamata võimalust istudagi, ning seejärel suhtlema apteekriga luugi kaudu.

Linnavoliniku sõnul on pealinna valitsejatel ööapteegi suurema rahastamise kaudu võimalik näidata, kas Tallinn ka tegelikult hoolib või jäetakse palavikus ja valudes vaevlevad inimesed edaspidigi pimeduse, vihma ja külma meelevalda sappa seisma.


«Et öist apteegiteenust saaks osutada inimväärselt — puhtas, soojas ja valgustatud müügisaalis -, tuleb arusaadavalt palgata saali turvatöötaja, nähtavasti suurendada ka öövahetuses tegevate apteekrite arvu,» ütles Stelmach. «Kõik see on linna suurema rahaeralduse korral ka võimalik, sest ega avalik teenus ei pea tingimata tähendama kehva teenust.»

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.