Linnamäe ostis biomeditsiinifirma FibroTx

Ärimees Margus Linnamäele kuuluv MM Grupp
ostis 51% osaluse osaühingus FibroTx, mille põhifookuses on testide loomine, mis
aitaksid inimesel valida talle kõige paremini sobivaid kosmeetikatooteid ning
ravimeid.

MM Grupi teatel tegeleb FibroTx sidekoega seotud kosmeetilistele ja meditsiinilistele probleemidele tehnoloogiliste lahenduste leidmisega. Teadus- ja arendustegevuses kasutavad ettevõtte teadlased kaasaegse tehnoloogia uusimaid saavutusi proteoomika ja süsteemibioloogia valdkonnast, mis võimaldavad kompleksselt analüüsida rakuliste süsteemide funktsioneerimist ning saadud tulemuste põhjal arendada uusi diagnostika- ning ravimeetodeid.
FibroTx põhifookuses on testide loomine, mis aitaksid inimesel valida talle kõige paremini sobivaid kosmeetikatooteid ning ravimeid, s.o. personaliseeritud kosmeetika ja meditsiin. Vaatamata suhteliselt lühikesele tegevusajale on FibroTx juba suutnud luua mitmeid uusi tehnoloogiaid ja kindlustada nendega seotud intellektuaalse omandi õigused (sh kaks rahvusvahelist patenditaotlust).
MM Grupi juhi Aare Kuristi hinnangul omavad FibroTx’i loodud tehnoloogiad märkimisväärset ärilist potentsiaali ning ühiste jõududega plaanitakse tooted lõpuni arendada ning läbi murda rahvusvahelisele turule.
FibroTx’i äritegevust hakkab juhtima MM Gruppi kuuluva OÜ Bacterfield tegevjuht Vygantas Kirejevas, teadus- ja arendustegevuse juhina jätkab prof. Toomas Neuman.
MM Grupp on Eesti kapitalil põhinev valdusühing, mis koondab erinevaid strateegilisi- ja riskikapitali investeeringuid. MM Grupp omab muuhulgas enamusosalusi AS'is Magnum, mis on tegev ravimite hulgi- ja jaemüügi sektoris ning OÜ's Ecobay, mis tegeleb suuremahulise kinnisvaraarendusega Paljassaare piirkonnas. Samuti on grupp võtnud suuna uutele riskikapitali investeeringutele innovaatiliste toodete ja teenuste turule toomiseks (Bacterfield, Villa Benita, jt.). MM Grupi kontserni äriühingutes on üle 1 000 töötaja ning lisaks Eestile toimub tegevus veel mitmes Euroopa riigis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.