Kuressaare Titerannas vohav vetikas ei ole ohtlik

Kuigi Kuressaare Titerannas riivab algava
suplushooaja eel silma rohelist värvi vetika vohamine, on see suplejatele
täiesti ohutu, kinnitab Kuressaare linnaarst Juri Zabellevitš.

“See on pigem ebameeldiv – sellises vees suplemine,” ütles Zabellevitš ajalehele Oma Saar.
Titerannas vohava vetika rohevetikaks nimetamist peab ta siiski ebaõigeks, kuna see on teine vetikaliik. Linnaarst lisas, et tervisehäireid see vetikas ei põhjusta, ning seda ei ole ka väga palju ja üldiselt vohab ta just madalas vees. Põhjuseks, miks vetikaid tänavu mõnevõrra rohkem on, peab ta sooja talve. Külma talvega paljud vees toimuvad protsessid tavaliselt pidurduvad ja taimestik kas osaliselt hävineb või peatab oma kasvu.
Zabellevitši sõnul ei ole limased rohelised vetikad vaid Kuressaare probleem. Ka Mändjalas ja mujalgi meres on seda väga palju. Teiseks põhjuseks, miks vetikaid praegu rohkelt näha on, peab linnaarst madalat vett. 3–4 nädalat puhuvaid põhjakaare tuuled on kogu Läänemeres veetaseme madalaks muutnud.
1. juunil algava suplushooaja eel on Kuressaare Titeranna veest võetud ka proove. “Proovid võeti 19. mail ja need olid korras,” ütles Zabellevitš, kinnitades, et bakterioloogiliselt oli vesi puhas. Linnaarsti sõnul on Kuressaare Titeranna veeproovide näitajad tunduvalt väiksemad lubatud piirnormidest. “Ja need piirnormid on suhteliselt karmid,” toonitas ta. “Supluskoht on hooajaks valmis.”

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.