17. juuni 2008
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

RNA aitab ennetada kopsuvähki

Uuringutest on selgunud, et ribonukleiinhappe(RNA) kood on abiks kopsuvähi prognoosimisel juba enne kliiniliste sümptomite avaldumist.

Ameerika kliinilise onkoloogia ühingu (ASCO)konverentsil esitleti Saksamaa teadlaste uuringut kopsuvähi varajase diagnoosimise võimalusest RNA (ribonukleaarhappe) baasil. Teadlased töötasid välja kopsuvähi diagnoosimisel baseeruval RNA koodi, mis võib aidata kaasa kopsuvähi varajasele prognoomisele. Teadlaste raporti väitel on RNA koodis näha kopsuvähi spetsiifiline profiil. Teadusuuringu juhtivteadlase Thomas Zander´i väitel aitab RNA koodi baasil saadud informatsioon diagnoosida kopsuvähki 88% täpsusega ja seda juba enne kliiniliste sümptomite ilmnemist. Dr. Zanderi sõnul on kopsuvähki suremus suur kuna seda diagnoositakse praegu sageli liiga hilja. Seatle, Washingtoni Ülikooli vähimeditsiini professor ja (ASCO) esinaine Julie Gralow nimetas uuringut küll alles ettevalmistavaks kuid paljulubavaks.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee