Magneetiline migreeniravivahend kergendab vaevusi

Käsitsi kasutatav magneetiline ravivahend
kergendab migreenihoogusid, kinnitasid USA Ohio osariigi teadlased U.S.News.com
andmetel.

Paljud on kunagi kogenud, kuivõrd piinarikkad võivad olla migreenihood, mis sunnivad sulguma pimedasse ruumi lootuses, et valusööstud kiiresti kaovad. Migreenihoogude ainsaks keemiavabaks leevendamiseks on vaid lamada ja oodata peavalu möödumist.

Uue uuringu kohaselt soovitatakse keemiavaba alternatiivina migreenihoogude raviks käsitsi kasutatavat transkranaalsel magneetilisel stimulatsioonil toimivat migreeniravivahendit. Magneetiline migreeniravivahend on fööni suurune, mida hoitakse kukla taga. Nupule vajutades edastakse pulseerivaid magneetilisi laineid. Uuringute kohaselt möödus 39 % katsealustel peavalu kahe tunni jooksul.

Migreenide põhjuseks arvatakse kõrvalekallet ajutegevuses, mida võivad põhjustada teatud toidud, stress, või mingi muu tegur. Peale valuhoogude võib peavaluga kaasneda iiveldus, oksendamine ja teised sümptomid. Aju närvijätkud ja kemikaalid aitavad kaasa sümptomite ilmnemisele.

„Siinkohal tuleb mängu magneetiline abivahend, mille ülesandeks on migreenihoogu tekitavate protsesside takistamine,“ mainis USA Ohio osariigi ülikooli meditsiinikeskuse neuroloogiaprofessor ja uurimistöö juht Yousef Mohammad."Magneetilise abivahendi idee seisneb selle kasutamises hetkel, kui patsiendil tekivad migreenihoost põhjustatud aurad, nägemishäired, mis esinevad enne migreenihoo tekkimist," selgitas Mohammad, kes on konsultandiks migreeniravivahendi tootjafirmale Neuralieve. Aurade all mõeldakse sähvivaid tulukesi, siksakke ja teisi visuaalsed hallutsinatsioone nagu ereda valguse tundlikkust, tumedaid täpikesi või silmavalu.

Tootjafirma Neuralieve kavatseb saada USA ravimi-ja toiduametilt loa magneetilise migreeniravivahendi kasutamiseks ja turule võib ravivahend jõuda poole aasta pärast.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.