Järsk kuulmislangus võib viidata insuldiohule

Journal of the American Heart Associationi
avaldatud Taiwani teadlaste esmase uurimistöö tulemusel järeldati, et järsk
kuulmislangus võib olla üheks insuldi varajaseks sümptomiks järgneva kahe aasta
jooksul.

Viie aasta jooksul kestnud uuringu tulemusena koguti 1423 patsiendi ravikindlustuse andmed, kes viibisid haiglaravil järsu kuulmislanguse tõttu. Ligi 356 patsienti ehk ligi veerandik kuulusid insuldiriskigruppi, vahendas ScienceDaily ajakirja Stroke.

„Kuna saadud andmed olid kogutud ravikindlustusandmete baasil, siis võivad nad olla ebatäpsed, seega tuleks saadud tulemusi lugeda katselisteks,“ mainis Taipei meditsiiniülikooli professor ja uurimistöö juht Herng-Ching Lin. „Meie teada pole varem ajuvereringehäirest põhjustatud kuulmislanguse süvauuringuid läbi viidud. See on esimene kord, kui viidati üldse seosele äkilise kuulmislanguse ja võimaliku insuldiohu vahel. Enne, kui jõutakse täpsemate teaduslike seletusteni, tuleb saadud informatsiooni tähelepanelikult järgnevate uuringutega täiendada,“ lisas Lin.

Sellest hoolimata soovitavad teadlased esialgse uurimistöö tulemustest lähtudes, et järsu kuulmislanguse diagnoosiga patsiendid teeksid läbi neuroloogilise läbivaatuse ja vereanalüüsid, mille alusel saab hinnata võimalikku insuldiriski.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.