• 03.07.08, 17:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

TÜ teadlaste avastatud materjal sobib kudesid asendama või kosmosesüstikutesse

Tartu Ülikooli füüsikud ja keemikud koos Eesti nanotehnoloogiate arenduskeskusega avastasid esialgu nurjunuks peetud katse käigus täiesti uudse struktuuriga materjali – metalloksiidsed torukesed.
Arendustöö tulemusel tekkinud materjal on ülimalt vastupidav ning seda saab tulevikus kasutada mitmel moel, alates isolatsioonmaterjalist kuni eluskoega seonduvate implantaatide ning kosmosesüstikute osadeni, vahendas Novaator.

Seotud lood

Uudised
  • 17.10.11, 12:08
TÜ teadlased tegid sünteetilises bioloogias tähtsa avastuse
Tartu ülikooli teadlaste värske avastus avab uue ukse sünteetilise bioloogia maailmas, kus mikroorganismid hakkavad tootma näiteks ravimipreparaate, kirjutas ERR.
Uudised
  • 20.04.11, 08:00
Peavalu ravim ning antibiootikum kosmonaudile ei mõju
Kui astronaudil tekib pikal kosmosesõidul peavalu või saab ta külmetusnakkuse, siis ei tarvitse kaasa võetud paratsetamoolist või antibiootikumidest kasu olla.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele