Tervisekaitse: ujulates on probleeme vee kvaliteediga

Tervisekaitseinspektsiooni hinnangul on
ujulate olukord aastatega küll paranenud, kuid endiselt esineb basseinides muu
hulgas vee kvaliteediga probleeme.

Peamiste puudustena nimetas inspektsiooni avalike suhete juht Iiris Saluri BNSile ventilatsioonisüsteemi ebaefektiivset töötamist, mis toob kaasa ebapiisava temperatuuri, niiskustaseme ja hallitusohu, ning ehituslikke puudusi, nagu vananenud siseviimistlus, ruumide koosseis, vanad seadmed ja libedad põrandad, vahendas arst.ee.

Ka esineb Saluri sõnul probleeme veenäitajate - jääkkloori ja mikrobioloogiliste näitajate - kõikumisega periooditi ning puuduva automaatse basseinitehnikaga, millest tuleneb kloreerimise ebatäpsus.

Eelmisel aastal kontrollisid tervisekaitseinspektorid vee kvaliteeti 257 basseinis, millest kaheksa ei vastanud mikrobioloogilistele ja 16 füüsikalis-keemilistele nõuetele. Kui näiteks 2004. aastal ei vastanud mikrobioloogilistele nõuetele 9,5 ja keemilistele nõuetele 10 protsenti basseinidest, siis mullu oli neid märksa vähem ehk vastavalt 3,1 ja 6,2 protsenti.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.