Ninasisene kortisteroid aitab lastel leevendada uneapnoed

Medpage.com-i andmetel aitab ninasisene
kortisteroid budesoniid lastel esineva obstruktiivse uneapnoe puhul.

Obstruktiivne uneapnoe tekib, kui nina ja kurgu pehmed koed langevad kokku, blokeerides hingamisteed. USA Kentucky Louisville ülikooli arstid Leila Kheirandish-Gozal ja David Gozal uurisid 62 kergema uneapnoe diagnoosiga lapsi, kes said budesoniidi ninaaerosooli enne magama minekut kuue nädala jooksul ning siis vahetasid ravimit.

Budesoniid vähendas märkimisväärselt adenoidide suurust. Ninasisesed kortisteroidid vähendavad kudede suurust ülemistes hingamisteedes, mis aitab lastel uneapnoe seisundist tekkinud hingamispuudulikkust leevendada, selgitasid teadlased ajakirjale Pediatrics.

Üle pooltel lastel parandas budesoniid une ajal hingamise kvaliteeti. Kaheksa nädalat hiljem puudusid kaebused hingamistakistuste kohta.

Uuringu autorid on kindlad, et uneapnoe kergema vormiga lastele tuleks esimese sammuna kasutada ninasisest kortisteroidi, mitte alustada kohe kirurgiste ravimeetoditega adenoidide ja kurgumandlite eemaldamisel.

“Me usume, et budesoniidi kasutamine kergema uneapnoevormiga laste esmaseks raviks aitab esialgu ära hoida kirurgilise sekkumise,“ kinnitas Gozal.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.