Baltimaade esimene kõnnirobot jõudis Tallinna

Diana Arenduskeskus on kätte saanud
Baltimaade esimese kõrgtehnoloogilise kõnniroboti, mis on hädavajalik ajutrauma
tagajärjel ratastooli jäänud inimeste taastusraviks, teatab Delfi.ee

MTÜ Diana Arenduskeskus esitles 22.07.08 Baltimaade esimest kõrgtehnoloogilist kõnnirobotit Lokomat, mis on toodetud tunnustatud Šveitsi firma Hocoma poolt, tutvustatakse ajutrauma.ee.kodulehel.

Kõnnirobot koosneb spetsiaalsest kehatüve ja jalgade toetussüsteemist ning liikuvast kõnnirajast. Kõnnirobot asub MTÜ Diana Arenduskeskuses Tallinnas, Tuisu 20. Vahendi Eestisse jõudmiseks tegi suure töö ja aitas leida vahendeid UNICEF`i president pr. Elle Kull. Lisaks temale toetasid vahendi muretsemist mitmed Eesti poliitikud, kes on mõistnud puuetega inimeste vajadusi. Suur töö on veel ees, kuna sissemakse on tehtud ühe kolmandiku osas.

MTÜ Diana Arenduskeskuse juhatuse liikme, taastusarst Riina Kallaste sõnul on Lokomat ravi tõhus. Funktsionaalne liikumine ja tundlikkuse stimuleerimine mängivad tähtsat rolli neuroloogiliste haigete taastumisel. Roboti poolt toetatud püsti asendis kõnniteraapia sobib pea- ja seljaajutraumade järgselt, laste ajuhalvatusega (PCI) lastele (> 12 eluaasta), ajuinfarkti läbipõdenutele ja teistele liikumispuudega inimestele, kes vajavad kõndimisel kõrvalabi. „Eestis ja Baltikumis taoline taastusravi võimalus enne puudus, kuigi oleme ajutraumade osas Euroopas esirinnas. Eriti häid tulemusi annab kõnnirobot just neile noortele inimestele, kes vigastuste ja traumade läbi on liikumisvõime kaotanud. Taastumine Lokomati abil on suurima tõenäosusega värske kahjustuse järgselt, sest inimestel on mälus säilinud hiljutine õige liikumismuster,“ lisas Kallaste.


Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.