Naistekliinikus pidev vastuvõtuaegade defitsiit

Võimalus pääseda Ida-Tallinna keskhaigla
naistekliinikusse naistearsti juurde on hullem kui Vene ajal, pahandas
Postimehega ühendust võtnud naine.

Tema nördimuse põhjustas see, et vajaliku arstiaja saamiseks soovitati anonüümsust soovinud naisel helistada 23. juulil kell 7.15 registratuuri telefonil, et pääseda arsti juurde kahe kuu pärast.

Kuid jääb ka võimalus, et soovitud arsti juurde vabu aegu ei tulegi. Siis tuleb inimesel leppida teise arstiga või üritada täpselt nädal hiljem varahommikul uuesti helistada. Hinge tegi naisel täis seegi, et soovitati helistada lauatelefoniga, sest mobiiliga on raskem helistajate tulvast läbi pääseda.

«Üritasin oma arstile täna aega saada, aga võta näpust, kolmveerand kümme helistades olin juba hiljaks jäänud, ajad otsas. Paluti järgmisel kolmapäeval helistada alates kella 7.15st ja soovitati tõesti lauatelefonilt helistada. Aga mul kodus lauatelefoni pole, nii et mitte ainult vaba päeva ei pea võtma, vaid tuleb ka naabrimehe juurde helistama minna,» kurtis teine samuti eile naistearstile registreerida üritanud Tallinna naine.

Ida-Tallinna keskhaigla naistekliiniku juhataja Lee Tammemäe tõdes, et naistearsti vastuvõtunumbreid jagab haigla kord nädalas kolmapäeviti. Ülejäänud päevad on jagatud samal põhimõttel teiste erialade vahel.

«Kui mõni patsient soovib tungivalt minna kindla arsti juurde, kellel on näiteks vaid üks vastuvõtt nädalas, võib kõnekeskus soovitada tal tõepoolest helistada varahommikul,» märkis Tammemäe.

Nimekate arstide vabu aegu jagub nendeks hommikuteks üksikuid ning need õnnestub endale saada kiirematel helistajatel. «Mitmete arstide põhitöö on haiglas ja ambulatoorselt võtavad nad vastu üksikutel päevadel,» põhjendas Tammemäe arstiaegade defitsiiti.

«Võimalik, et lauatelefonilt soovitati helistada sellepärast, et vahel on kõneoote järjekord pikk ja mobiililt helistamine kallis,» lisas ta.

Tavapäraselt annab naistekliinik ajad kahe kuu pikkuse ooteajaga ehk siis eilsed registreerujad jõuavad arstikabinetti septembri lõpus. Tammemäe sõnul on siiski mitmeid võimalusi kiiremini vastuvõtule pääseda. Ta nimetas hädaolukorras naistekliiniku vastuvõtutuppa või erakorralise meditsiini osakonda pöördumist ning tasulist vastuvõttu.

Lisaks pakuvad Tõnismäe polikliiniku kaks meesgünekoloogi vabu aegu juba 13. augustiks.

-------------------------------------------
Pikimad ooteajad haiglates

Lääne-Tallinna keskhaigla:
• neuroloogiasse 99 päeva
• oftamoloogiasse 70 päeva
• nefroloogiasse 62 päeva
TÜ kliinikum:
• kardiokirurgiasse 41 päeva
• näo- ja lõualuukirurgiasse 17 päeva
• neuroloogiasse 14 päeva
Põhja-Eesti regionaalhaigla:
• uroloogiasse 90 päeva
• neurokirurgiasse 72 päeva
• hematoloogiasse 63 päeva
Ida-Tallinna keskhaigla:
• psühhiaatriasse 76 päeva
• oftamoloogiasse Harju osakonnas 79 päeva
• endokrinoloogiasse 59 päeva

Võrreldes möödunud aastaga on arstiabi kättesaadavus ambulatoorses eriarstiabis tänavu paranenud 0,1 protsenti, statsionaarses on olukord sama mis eelmisel aastal.
Suuremad kättesaadavuse probleemid on põhjustatud eelkõige arstide vähesusest oftamoloogia (silmahaiguste), günekoloogia, uroloogia ja endokrinoloogia erialal.
Allikas: haigekassa

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.