C-vitamiin aeglustab vähirakkude kasvu

Suur annus C-vitamiini võib pidurdada vähi
arengut. Pärast edukaid katseid hiirtega, leiavad USA teadlased, et sama ravi
võiks rakendada ka inimeste peal.

Kasutatud vitamiini annus (kuni 4 grammi kehakaalu kilo kohta) oli oluliselt suurem kui vastava dieedi või pillide korral, sest seedesüsteem omandab seda vaid kindla hulga juures suukaudsel manustamisel, kirjutas BBC NEWS.

Katsealused hiired olid aretatud puuduliku immuunsüsteemiga ning neile süstiti inimese vähirakke, mille tulemusena need kiiresti suurteks tuumoriteks arenesid. Seejärel manustati hiirtele kõhuõõnde C-vitamiini, mille tulemusena tuumori kasv ja kaal langesid vahemikus 41% ja 53%. Ravi mitte saanud hiirtel arenes haigus kiirelt ka teistesse organitesse.

Teadlaste sõnul pakuvad prekliinilised andmed esmakordselt kinnitust sellele, et farmakoloogilise askorbaadi arendamine vähi ravis inimestel võib anda tulemusi. Ravi toimib, kuna vähirakk on tervest rakust keemiliselt erinev. C-vitamiin reageerib nimetatud keemilise struktuuriga, mille tulemusena toodetakse vähiraku tapmiseks piisaval hulgal hüdrogeen peroksiide ja terved rakud jäävad vigastamata.

Selleks, et kõnealune ravimoodus inimeste heaks reaalselt ellu rakendada, tuleks uuringuid kindlasti edasi arendada. Hetkel puuduvad inimestele suunatud kliinilised uuringuid, mis tõestaks C-vitamiini efektiivsust vähi ravis. Osa teadlasi väidab, et suured annused antioksüdante võib muuta vähiravi efektiivsust vähendades radioteraapia ja kemoteraapia kasulikkust.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.