Digitaalse terviseloo kasutuselevõttu saadab arstide soosiv suhtumine

TNS Emori uuringud näitavad, et
Eesti arstid pooldavad sügisest käivituvat digitaalset terviselugu.


Uuringute kokkuvõttest selgus, et digiloost on kuulnud 97% arstidest ning 57% elanikest ning ligi kolmveerand (71%) digiloost kuulnud inimestest pooldab digiloo kasutuselevõttu. Juulis läbiviidud uuringutes osales kokku 1001 Eesti elanikku ning 350 arsti, kirjutas Maaleht.


Eesti E-tervise Sihtasutuse juhi Madis Tiigi sõnul alustavad raviasutused juba lähikuudel patsientide esimeste terviseandmete saatmist digilukku ning järgmise viie aasta jooksul muutuvad Eestis elektrooniliseks kõik meditsiinis kasutatavad dokumendid.


"Uuringust selgus, et peamised põhjused, miks digilugu peljatakse, on süsteemi võimalik ebaturvalisus ning privaatsuse kadumine. Digilugu hoopiski suurendab patsiendi privaatsust, kuna andmeid võib süsteemist vaadata vaid tema raviarst ning selle vastu eksinuid karistatakse. Samuti saab patsient soovi korral oma terviseandmed sulgeda," selgitas Tiik.


Arstid peavad digiloo peamiseks eeliseks seda, et selle käivitumisel on kõik patsiendi uuringud ja konsultatsioonid kättesaadavad ühest kohast, olenemata, kus raviasutuses ta arsti juures käis. Ohtudena nimetasid arstid ajamahukust, mida info sisestamine ning süsteemist kättesaamine esialgu võib kaasa tuua, samuti süsteemi vähest töökindlust näiteks elektri kadumise korral.
Paralleelselt digilooga hakkavad sügisel tööle veel kolm uut e-tervise teenust: e-retsept, digiregistratuur ja digipilt.


Digitaalse terviseloo tehnilise lahenduse töötas välja tehnoloogiafirma Hewlett-Packard, lisaks kuulus Eesti digitaalse terviseloo infotehnoloogilise lahenduse väljatöötajate ringi ka Microlink Eesti.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.