Ida-Tallinna Keskhaigla on digitaliseerumiseks valmis

Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) juhatuse
liige Peeter Ross ütleb, et nende asutus on e-tervise projekti nelja
test-keskkonda katsetanud ja alates 1. septembrist muudavad nad oma
sisekorraldust selliselt, nagu oleksid nad terviseinfosüsteemiga liidestunud.

„Tegelikult kasutame me infosüsteeme haiglas 1992. aastast peale. Mingit suurt raputust seega uue süsteemiga kaasa ei tule meie jaoks.“ Ees on vaid mõned organisatoorsed muudatused nt. ID-kaardi kasutamine. „Meie meditsiinitöötajad hakkavad infosüsteemi patsiendi andmetesse sisse logima ainult ID-kaarti kasutades,“ lisab ta. Eesti mastaabis on see suur kasutajahulk, mis lisandub ID-kaardi kasutajate hulka.

Kuigi inimesed on e-tervisest teadlikud, on neil Rossi sõnul ometi mure süsteemi turvalisuse suhtes. ID-kaardi kasutamine peaks selle mure lahendama, sest on võimalik jälgida, kes meie andmeid kasutab. Mis saab aga siis, kui ID-kaart ära kaob? „ITK on selle lahendanud turvalise ID-kaardi hoidjaga, mille saab iga töötaja, kel seda vaja,“ kinnitab haiglajuht.

Haiglajuhi sõnul on ta kolleegidega arutanud, miks peaks erakorraline meditsiin oma töökorralduses ID-kaarti kasutama. Rossi sõnul on kaardi turvalises siinkohal kaheldud: erakorralises meditsiinis on alati palju patsiente ja pidev risk, et kaart läheb kiire töö käigus kaduma. Teisalt on kiirabiarstidel aga võimalik ID-kaardi abil operatiivselt näha, mida patsiendi perearst on hiljuti on teinud, millal viimati kiirabi kutsuti inimesele jne.

Uus süsteem on arstide jaoks kaasaegne töökeskkond. Iga uuendus on alguses keeruline, lohutab Ross. „Radioloogina võin öelda, et kui meie osakonnas ei ole teinekord võimalik arvutit kasutada, siis mitte ei haarata pastakat, vaid tullakse minu juurde ja küsitakse: mis toimub, kas ma pean tõesti hakkama pastakaga kirjutama?“


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.