Jooksmine pikendab eluiga

California Stanfordi ülikooli uurimistööst
selgus, et jooksmine vähendab südamehaiguste, vähi ja neuroloogiliste haiguste
(näiteks Alzheimeri tõve) riski ning pikendab eluiga.

Uurimistöö tulemused näitasid, et keskealisi jooksuklubi liikmeid ohustas mittejooksvate inimestega võrreldes kaks korda väiksem risk järgneva 20 aasta jooksul surra, vahendas tarbija24.ee uudisteportaali Reuters.

Dr. Eliza Chakravarty ja tema kolleegide sõnul suri 19 aasta jooksul alates uurimistöö algusest vaid 15 protsenti jooksmist harrastanud uuritavatest, samas kui kontrollgrupis oli vastav näitaja 34 protsenti.

Uurimus hõlmas 284 jooksuklubi liiget ja 156 sarnast tervet inimest, kes moodustasid kontrollgrupi. Kõik uuritavad olid vähemalt 50-aastased ning sarnase sotsiaalse ja majandusliku taustaga.

Alates 1984. aastast pidi iga vabatahtlik täitma iga-aastase küsimustiku treenimise sageduse ja kaalu kohta ning märkima ära raskused tõusmisel, riietumisel ja pesemisel, söömisel, kõndimisel, käelisel ja igapäevasel füüsilisel tegevusel.

Suurem osa uuritavatest tegi teatud määral trenni, kuid kui jooksjate grupp treenis 200 minutit nädalas, siis mittejooksjad keskmiselt 20 minutit.

Jooksjatel esines teise grupiga võrreldes oluliselt vähem raskusi ülalmainitud igapäevaste tegevustega.

Friesi sõnul lõpetas suurem osa jooksjatest treenimise 70seks saades, kuid enamik neist asendas selle mõne muu füüsilise tegevusega. Samas selgus, et ka vanemas eas treenimisega alustamine andis positiivseid tulemusi.


Loe tarbija24.ee uudist pikemalt

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.