2007. aastal avaldatud DEPACi uuringu andmed näitasid, et Eesti, Läti ja Leedu on diabeediravis Euroopa kehvimad.
“Uuringu eesmärk oli selgitada kümnes 2004. aastal Euroopa Liiduga liitunud riigis diabeediseisu ja ravi kvaliteeti. Vaatlusuuringusse hõlmati I ja II tüüpi suhkruhaiged, kelle diabeedistaaž oli vähemalt üks aasta,” selgitas Eesti Diabeediliidu president Ulvi Tammer. Diabeediravi üks hindamise kriteeriume on glükohemoglobiini (HbA1c) analüüs. HbA1c keskmiseks väärtuseks mõõdeti Eestis 8,3– 8,6% (normväärtus <6,5%). Eestis on uuringu järgi hea või rahuldav kompensatsioonitase umbes 30 protsendil diabeetikutest.

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele