Laste Vaimse Tervise Keskus jäi rahalise toetuseta

Raha taotlemisel Laste Vaimse Tervise
Keskuse jaoks on Tallinna Lastehaigla jäänud vastuseta juba teist korda.
Seda hoolimata sellest, et keskuse ehitamiseks ning töölepanemiseks on olemas
nii vajalikud projektid, tahe, meeskond kui vajadus.

Tallinna Lastehaigla psühhiaatriateenistuse juhataja Anne Kleinbergi sõnul mõjutab sotsiaalministeeriumi otsus Euroopa Regionaalarengu Fondi rahast Laste Vaimse Tervise Keskus (LVTK) toetamata jätta Eesti riigi laste vaimse tervise olukorda veel järgmised aastakümned.

Et laste vaimse tervise probleemide lahedamine on multidistsipinaarne ja väga tihedalt seotud esmatasandi meditsiini, sotsiaal- ja haridussüsteemi võimekusega aidata meie ühiskonnas elavaid vaimse tervise probleemidega noorukeid ja lapsi, mõjutab lastepsühhiaatria arengu pidurdamine otseselt ka kõigi eelpoolmainitute võimekust neid lapsi aidata, teatas LVTK pressiteenistus.

Otsus on LVTK väitel vastuolus laste ja perede vajaduste arvestamisega ning räägib majanduslikult ebefektiivsest mõtlemisest.

"Õigel ajal aitamata psüühikaprobleemidega lapsed ja nende pered on seotud jätkuva kuritgevuse kasvu, koolist ja tööjõuturult väljalangemise ja põhjendamatute kulutustega sotsiaalhoolekandes, kuhu need inimesed aktiivse kodaniku rollist välja langenuna varem või hiljem jõuavad," ütles Kleinberg.

Kleinbergi sõnul torkab ministeeriumi otsusest silma ka see, et lastehaigla kui ainukese Eesti põhjapiirkonda teenindava regionaalse haigla toetamist peetakse täiskasvanuid teenidavate haiglate kõrval väheoluliseks.

4. septembril avalikustatud valitsuse otsusega jäi Euroopa struktuurifondide haiglatele mõeldud rahast jagamata ligi 200 miljonit krooni.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla sai 1,034 miljardit ja Tartu Ülikooli Kliinikum 510 miljonit krooni.

Laste Vaimse Tervise Keskuse taotlus oli 62 miljonit krooni.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.