Pärnumaal otsitakse võimalusi arstiabi kättesaadavuse parandamiseks

Parandamaks arstiabi kättesaadavust
maapiirkonnas on Pärnumaal tehtud hulk analüüse ja arengukavu, vahendab Pärnu
Postimees.

Selle aasta Pärnumaa sotsiaalse infrastruktuuri planeeringusse on kõik omavalitsused üles märkinud oma külade probleemid, sealhulgas perearstiabi, ravimite müügi ja kiirabi vajaduse.

Pärnu maavalitsuse tervishoiunõuniku kohusetäitja Malle Fosti sõnul otsib tervishoiuameti erakorralise meditsiini osakond praegu võimalikke lahendusi erakorralise abi parandamiseks Tõstamaa-Varbla ja Häädemeeste kandi elanikkonnale. Ta tunnistas, et nendesse piirkondadesse ei ole võimalik luua alalist kiirabibrigaadi, sest erakorralise abi juhtude arv ei ole seal nii suur.

Võimalikuks lahenduseks on koolitada kohapeal välja näiteks päästekeskuse tugikomandode juurde inimesed, kes on valmis igapäevase töö kõrvalt kutse korral kiirelt reageerima ja esmaabi osutama. See tähendaks kohapeale vajaliku meditsiinivarustusega kiirabiauto soetamist.

Maakonna põhiprobleemiks on perearstide ülekoormatus ja asjaolu, et nendeni on kehva bussiühenduse tõttu raske pääseda. Kui inimene vajab aga erakorralist abi, tuleb arvestada sellega, et nt Häädemeestele või Tõstamaale sõidab kiirabiauto poolesaja kilomeetri kauguselt Pärnust ja ainuüksi edasi-tagasi sõiduks kulub tund, enne kui haiglasse jõutakse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.