Haapsalus rajatakse Eestis ainulaadne ratastooli-mängupark

Haapsalu neuroloogilisele
rehabilitatsioonikeskusele anti üle kevadel heategevusliku lastejooksuga kogutud
100 000 krooni, mis kulub Eestis ainulaadse ratastooli-mängupargi
rajamiseks.

Kevadel annetas DnB Nord Pank pargi rajamiseks 107 000 krooni, mis kulus eskiisprojekti koostamiseks, vahendas ERR Uudised. Ratastooliparki kavandatakse erinevate katete ning tõusude ja langustega teerajad, samuti raudtee- ning trammitee ületuskohad ja mitmesugused harjutusväljakud.

"Õppida selgeks liikumist erinevatel pinnastel, et olla paremini valmis ühiskonnas toimetulemiseks, aga loomulikult ka lastele selline mänguvariant," selgitas Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse juhataja Priit Eelmäe harjutusväljaku vajadust.

Park tuleb avalik, seega saaksid haigla juurde rajatavat ratastooliparki kasutada nii haigla patsiendid kui ka Haapsalu elanikud ja külalised.

Heategevuslikust jooksust võttis tänavu osa pea 6000 last 12 linnast. Esimest korda korraldati heategevuslik lastejooks kaks aastat tagasi. Toona kogutud 55 000 krooni eest ostis taastusravihaigla seisulaua ja laste mängutoa sisustuse. Mullu koguti 105 000 krooni, mille eest soetati füsioteraapiaseadmeid laste raviks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.