HIV-positiivsete rasedate abiprojekti ähvardab rahast ilmajäämine

Norra abiraha konkursi võitnud
aidsiennetaja, endine riigikogulane Nelli Kalikova juhitavat HIV-positiivsete
rasedate abiprojekti ähvardab rahast ilmajäämine, sest sotsiaalministeerium
hindas taotluse pettuseks.

Kalikova juba 2006. aasta sügisel kavandama projekti, mille eesmärk oli aidata narkomaanidest, nende seas HIV-positiivseid, rasedaid naisi varajasele ravile, et nende lapsed sünniksid tervena, kirjutas Arst.ee.

Mullu sügisel sai Kalikovale kuuluv OÜ Elulootuse projekt rahastamisheakskiidu Norra ja Euroopa majanduspiirkonna finantsmehhanismide süsteemilt, mis lubas kolmeaastasele projektile 6,4 miljonit krooni, abistamaks rasedaid Tallinnas ja Narvas.

Norra projektide lepingud näevad ette, et raha makstakse tagantjärele juba tehtu eest. Esimesel projektide infopäeval kuulis projekti meeskond, et raha saab tegelikult ka ette küsida. Kuna taotluse esitamise tähtaeg oli selleks ajaks möödas, esitas Kalikova Norra aruandesse rasedate projektile tehtud töötundideks osa metadooniprojekti raames tehtud tööd. Metadoonasendusravi projekti rahastab Eesti riik tervise arengu instituudi kaudu.

Sotsiaalministeeriumi ametnikud hindavad sellist tegevust nüüd aga valeandmete esitamisena ning on otsustanud seetõttu kinni hoida kogu kolme kuu summa ehk 226 000 krooni.

«Meie auditist selgus, et OÜ Elulootus esitas selle projekti raames kuludokumente, mis olid juba tasutud teise projekti raames,» ütles ministeeriumi siseauditi juht Apo Oja.

Kalikova on toimunus pettunud. Ta leiab, et kogu välisabi taotlemise süsteemi puhul peaks ministeeriumid olema abistavas ja toetavas rollis, aidates MTÜ-del hakkama saada raske bürokraatliku poolega.

Mis saab rasedate buprenorfiiniravist edasi, otsustab abiandja ehk Norra riik.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.