Maarjamõisa patsiendid peavad parkimise eest maksma

Tartu Ülikooli Kliinikumi uueneva
meditsiinilinnaku Puusepa tänava äärsed parkimisplatsid lähevad alates uuest
aastast tasuliseks.

Kliinikumi C-, D-, G2- ja G1-korpuse ees ning H-korpuse otsas paiknevates parkimistaskutes on kohti kokku 110 autole. See parkimisala hakkabki tulevikus olema tasuline ehk teisisõnu, seal parkimine on võrdsustatud linna C-piirkonna korraga, kirjutas Postimees.ee. Esimesed 15 minutit parkimist on tasuta ja edasi maksab tund 10 krooni.

Viis kohta selles Puusepa tänava tsoonis on reserveeritud invatähistusega autodele ja need kohad on tasuta.

Kõik Puusepa tänava äärsed parkimiskohad on mõeldud kliinikumi patsientidele ja külastajatele, kliinikumi juhtidele seal ekstrakohti ei ole.

Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige Margus Ulst tunnistab, et küsimus, kas patsientidelt on eetiline parkimise eest raha küsida, on loomulikult terav. Parkimisel tema sõnul eetikaga aga kaugele ei jõua.

«Samamoodi võiks küsida, kas on eetiline, kui meedik pargib patsiendi kohale. Selles vallas ei ole olemas paremat tarbimise regulaatorit kui raha,» nendib ta.

Tasuta parkimisvõimalus jääb alles biomeedikumi taguses parklas, kus on 196 kohta, sealhulgas viis invakohta. Biomeedikumi parklasse saavad parkida nii meedikud kui ka haigla patsiendid ja külastajad.

Kuidas teie haiglates parkimiskorraga lood on?

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.