Toomas Kivastik vahetas teadustöö ehituskiivri vastu

Toomas Kivastik ei osanud Tartu Ülikooli
Kliinikumi meditsiinilinnaku ehitust ajutiselt juhtima minnes arvata, et teeb
seda nii kaua.

“Kas läheme kohe ehitusele?” küsib projektijuht Toomas Kivastik, kui temaga vihmasel kolmapäeval igihaljas ülikooli polikliinikus kohtun. Ta tunnistab, et pole harjunud, et huvi tuntakse eelkõige tema isiku ja vähem uue haiglalinnaku ehituse vastu.

Viimase üle ei saa ka imestada – tegu on miljardeid maksva projektiga, mis on sarnaselt Põhja-Eesti Regionaalhaigla X-korpuse ehitamisega oma mastaapsuse tõttu meedias palju kõmu tekitanud.

Ja Kivastik on üks neist, kes seda ehitusprojekti Tartus juhib. Viimased aastad on seetõttu olnud pidevalt kiired. “Puhkusepäevi on kõvasti alles,” nendib ta naljatades ning lisab, et eituse teine faas on kiirelt peale tulemas.

Kaheksa aastat tagasi ametisse kandideerides lükkas mees esimese hoobiga töö hoopis tagasi. Kui lõpuks kandideeris, siis mõttega, et tegu on ajutise otsaga. “Aga see ajutine asi kulgeb nüüd siiani,” tõdeb ta ja lisab, et oma tollast otsust ta tänaseni kahetsenud ei ole.

Kivastik on uue linnaku üle äärmiselt uhke. Ta võib rääkida iga pistiku ja pinnakatte kohta põhjalikult, miks üks või teine valik just selline sai tehtud ja kuidas erinevad vidinad toimivad.

Kõigele on mõeldud: praktilisusele, mugavusele, optimaalsele kestvusele. Inspiratsiooni hea hoone ehitamiseks on koos teiste kliinikumi haiglalinnaku esindajatega käidud ammutamas pea kõigis Skandinaavia maades ja Saksamaal. Mõnest paigast võeti kaasa häid ideid ja praktilisi kogemusi, teistest kohtadest kogemusi selle kohta, mida oma töös kindlasti korrata ei tohiks.
Kivastiku sõnul ei ole haiglalinnaku projekt üldsegi mitte ühe mehe show. Tema kui projektijuhi asi on koordineerida ning hankida infot, sealt, kust vaja.

“Minu ülesanne ei ole anda vastuseid, vaid leida inimesed, kellel on vastused,” tõdeb ta. Tõnu Kirsberg, kellega Kivastik on kliinikumi juurdeehituse projekti juures olnud algusest peale, ei ole veel näinud, et Kivastik läheks kriitilises olukorras endast välja. “Mingit edasi-tagasi tõmblemist tema puhul ette ei tule,” kinnitab Kirsberg.

Näib, et teistsuguse natuuriga inimene juurdeehituse projekti vedada ei saakski. Ehitusel viibides meenutavad uued kliinikumi korpused mulle oma sisemuselt labürinte. Juurdeehitises on umbes 29 500 ruutmeetrit pinda ja tohutu ustemaailm: kokku tervenisti 1400 uut ust ning Kivastik teab täpselt, mis ühe või teise ukse taga peitub.

Lugege pikemalt Meditsiiniuudiste 30. septembri lehest

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.