Kliinikumi ravikorpused said kasutusloa

Tartu Linnavalitsuse väljastas kasutusloa
SA Tartu Ülikooli Kliinikum Maarjamõisa meditsiinilinnaku G1 ja G2
korpustele. Juba 21. oktoobri istungil sai kasutusloa meditsiinilinnaku H
korpus, kus asuvad palatid.

Kliinikumi juhatuse esimehe Urmas Siiguri sõnul on formaalselt võttes maja kui hoone sellega valmis, kuigi haiglat saab valmis olevaks pidada alles siis, kui ta on vastu võtnud ka esimesed patsiendid. Urmas Siigur toonitab, et hoone kasutusloa saamine on antud juhul väga suure märgilise tähtsusega.

Maarjamõisa meditsiinilinnaku I ehitusjärk on osa kliinikumi strateegilisest eesmärgist arendada 2015 aastaks Tartu Ülikooli Kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnak, rajades 3 uut korpust ja korraldades ümber olemasolevate korpuste osakondade paigutus, et tagada kõigi hoonete vastavus kaasaja haiglatele esitatavatele nõuetele.

Esimeses ehitusjärjekorras valmib uus aktiivravikompleks – juurdeehituse G1, G2 ja H-korpused, kus kõik nn kirurgilised erialad (sealhulgas ka intensiivravi, erakorraline meditsiin, neuroloogia ja neurokirurgia, onkokirurgia, günekoloogia ja sünnitusabi) on koondatud ühtsesse struktuuri.

Juurdeehituse G korpuse esimesele korrusele on kavandatud erakorralise meditsiini osakond, radioloogiateenistus ning naistekliiniku ambulatoorne vastuvõtt koos reproduktiivmeditsiini laboratooriumiga.

Teisel korrusel on intensiivravi osakonnad ning naistekliiniku sünnituseelne ja sünnitusjärgne palatiosakond, kolmandal korrusel on operatsiooniplokk ja naistekliiniku sünnitustoad.

Soklikorrusel, kus ehitatakse välja uus kesksterilisatsiooni osakond, leiavad koha ka uutes korpustes töötava personali garderoobid ning muud hädatarvilikud abiruumid.

H korpusesse paigutatakse närvikliiniku, ortopeedia ning hematoloogia ja onkokirurgia osakondade palatid.

Maarjamõisa meditsiinilinnaku I ehitusjärgu pidulik avamine on 5. detsembril kell 15.00.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.