Tuhandeid inimesi sureb ravivea tagajärjel

Ravivigade esinemine haiglates on muutunud
üheks olulisemaks kvaliteediprobleemiks meditsiiniasutustes ning patsientide
turvalisuse heaks tuleb veel palju ära teha.

Kaheksakümnendatest aastatest kuni tänapäevani tehtud uuringud näitavad, et kümnel protsendil haiglasse sattunud patsientidest tehakse ravi käigus mõni meditsiiniline viga. 1999. aastal USAs avaldatud uuringu järgi suri Ühendriikides vale ravi tõttu rohkem inimesi kui autoõnnetuste, AIDSi või rinnavähi tagajärjel. Tänaseks ei ole olukord paranenud.

Euroopa tervisefoorumi Gastein (EHFG) presidendi Günther Leineri sõnul on patsientide turvalisuse tagamiseks võimalik palju ära teha. Probleemide lahendamiseks ei ole vaja mitte raha, vaid hoiakute muutmist. Tihti piisab lihtsatest ümberkorraldustest protsessides ja protseduurides ning kõikide osapoolte vahelise efektiivse suhtluse tagamisest.

Peamiseks põhjuseks, miks probleem ei ole siiani lahendust leidnud, peab Leiner seda, et keegi ei tunne ennast vastutavana. Püsivaid tulemusi on tema sõnul võimalik saavutada vaid siis, kui arstid, haiglajuhid, teadlased ja poliitikud lähenevad probleemile üheskoos.

Oktoobri alguses toimub Austrias üheteistkümnes Euroopa tervishoiufoorum Gastein, kus peateemaks ongi patsiendi turvalisuse tagamine. Korraldajad usuvad, et kuna EHFG on koht, kus kõik osapooled kohtuvad, on foorumil tähtis osa edasistes arengutes.

EHFG on 1998. aastal asutaud Euroopa tervisepoliitika konverents, mille eesmärk on pakkuda platvormi diskussiooniks erinevatele rahvatervise ja tervishoiu sihtgruppidele.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.