Kanep on ohutum kui alkohol ja tubakas, väidab raport

Kanepi suitsetamine on vähem kahjulikum kui
alkohol ja tubakas, teatas Briti uurimisorganisatsioon, kutsudes
uimastipoliitikat tõsiselt ümber vaatama.

Eraannetustel põhinev Beckley Foundation, mille nõuandjateks on rida nimekaid Suurbritannia, aga ka teiste riikide teadlasi, väidab oma värskes raportis, et kanepi keelustamine ei avalda mingit mõju selle tarnevõrkudele ning keelu ainsaks tulemus on, et kanepisuitsejatest saavad keelu tagajärjel kurjategijad, vahendab Novaator AFP uudist.

„Kuigi kanepil võib olla negatiivne mõju selle kasutajate tervisele, sealhulgas vaimsele tervisele, on selle aine tekitatud kahju märkimisväärselt väiksem võrreldes alkoholi ja tubaka poolt tekitatud kahjudest,“ seisab fondi raportis.

Beckley Foundationi väitel on maailmas teada vaid kaks surmajuhtu, mis on seotud kanepi kasutamisega, seevastu tubakas ja alkohol põhjustavad ainuüksi Suurbritannias 150 000 inimese surma.

Raporti väitel on kanepi kahju peamiselt sotsiaalset laadi, selle põhjuseks on aine keelatud staatus, mis toob kasutajatele ja levitajatele kaasa vahistamisi ja vanglakaristusi.

Loe Novaatori uudist siit

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.