Arstide abiga kaks uut peaaegu täispikka kätt saanud mees on tulemusega rahul

Karl Merk on maailmas ainus kahe peaaegu
täispikkuses võõra käega inimene. Kaks ja pool kuud pärast Münchenis tehtud
unikaalset operatsiooni tuli ta koos arstidega esimest korda ajakirjanike ette.

"Ma tänan doonorit ja tema perekonda, arste ja kõiki, kes mind on aidanud," ütles kolmapäeval Münchenis kahe uue käega Karl Merk (54). Saksa kuulsaima patsiendi näolt peegeldus rahulolu, vahendab Õhtuleht.

Müncheni meedikud valmistusid maailmas ainulaadseks operatsiooniks aastaid. Esmalt harjutati jäsemete siirdamist rottide ja koerte peal. Seejärel töötati kogu operatsioon peensusteni läbi kahe inimlaiba peal. Karl valiti operatsiooniks välja kolme patsiendi seast. Tema eeliseks oli stabiilne psüühika. "Ta on kindlalt kahe jalaga maas, igati tugev isiksus," iseloomustas Karl Merki psühholoog Sybille Storkebaum.

Operatsiooni keerukust näitab selle kestus – 15 tundi. Kokku osales mehele kahe käe siirdamisel viis arstidetiimi, kokku üle 40 meediku.

Ülikeerulisest operatsioonist on möödas kaks ja pool kuud ning arstide sõnul võib pidada seda õnnestunuks. Kartused, et patsiendi keha ei taha võõraid käsi vastu võtta, ei ole õnneks täitunud. Loomulikult tuleb Karlil kogu järgneva elu jooksul võtta tugevaid irdumisreaktsioonivastaseid ravimeid, kuid ta tunneb end hästi.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.