Ida-Viru haigla otsib arste Venemaalt

Ida-Viru keskhaiglas on tänu nii Eestis kui
välismaal tehtud otsingule õnnestunud mõnevõrra vähendada spetsialistide
puudumise probleemi. Käesoleval aastal tuli tööle kaks Tartu Ülikooli
vilistlast, samuti töötavad ja staþeerivad siin kuus Venemaalt ja Moldovast
saabunud arsti.

Ida-Virumaa keskhaigla juhatuse esimees Tarmo Bakler sõnul on haiglas endiselt spetsialiste puudu, ent siiski on praegune olukord varasemast veidi parem, ning pidades silmas võimalikku Eesti ja Venemaa arstide tulekut, on tulevikuväljavaated paremad, kirjutab Põhjarannik.

Esialgu on vaid kaks möödunud aastal Kohtla-Järvele saabunud arsti kantud tervishoiutöötajate registrisse, mis tegi võimalikuks nad alaliselt tööle võtta. Need on kirurg Ruben Hambazarov, kes tuli Kohtla-Järvele Kabardi-Balkaari Vabariigist, kus töötas ühe kohaliku haigla kirurgiaosakonna juhatajana, ja anestesioloog, meditsiiniteaduste kandidaat Igor Vagimov, kes varem elas ja töötas Moskvas.

Ülejäänud kutsutud spetsialistid - kaks anestesioloogi, otorinolarüngoloog ja günekoloog - saabusid hiljem ja neil tuleb registreeringu saamiseks täita veel mitmeid tingimusi. Tervishoiuministeeriumi tasandil kõigi arsti tööle võtmiseks vajalike protseduuride läbimine võib nõuda kuni pool aastat. Oma valmisolekut selleks ja soovi töötada Ida-Viru keskhaiglas põhjendavad siia kutsutud spetsialistid eeskätt haigla tänapäevaste seadmetega, väärilise töötasuga ja administratsiooni lugupidava suhtumisega uutesse töötajatesse.

Kohanemisperioodi ajal on välismaalt kutsutud arstid kohustatud käima eesti keele kursustel ja pärast tegema eksami.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.