Maainimesed jäävad kiirabile teed juhatades hätta

Maal elav vanem inimene kannatab häda
viimase minutini ning juhatab siis kiirabile teed tähiste järgi, mis olid
viimati niisugused paarkümmend aastat tagasi.

"Tihti juhatab inimene teed mitte selle põhjal, kuidas tulija seda näeb, vaid nii, nagu tee talle kodust minnes paistab," rääkis päästeameti häirekeskuse nõunik Erik Velleramm Maalehele. "Olen ise kiirabibrigaadis töötanud ja tean, et nii mõnigi kord võib "pöörake paremale" tegelikult tähendada seda, et meil tulnuks hoopis vasakule pöörata. Minutid aga kuluvad."

Kiirabis töötamise kogemused näitavad ka, et sageli juhatavad vanemad inimesed teed märkide põhjal, mis olid sellised siis, kui nüüdne pensionär veel parimas eas oli. Kuusehekk, mida linnainimene tõlgendab mehekõrgusena, võib koosneda saja-aastastest kuuskedest, kollane maja olla hoopis pruuniks koorunud. Ka "bensiinitünnid" võivad tähendada mitte endisi kolhoositankla mahuteid, vaid mõnd paarisajaliitrist vaati aia ääres.

Häirekeskusel on tehniline valmisolek abivajaja kiiremaks leidmiseks kasutada ka GPS-koordinaate. Kõige mõttekam on seda teha maal. Inimene võiks esmalt öelda maakonna ja valla, kus ta asub ning seejärel juba täpsed koordinaadid. Häirekeskuse eelistus GPS-koordinaatide edastamiseks on DEG/MIN/SEC.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.