Gripp pole Eestisse veel jõudnud

Alates aasta 40. nädalast registreeritakse
taas ägedate hingamisteede haigusi ja uuendatakse sellekohast statistikat
Tervisekaitseinspektsiooni kodulehel.

40. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 2561 ja 41. nädalal 3903 inimest ehk siis vastavalt 190,8 ja 290,7 inimest 100 000 elaniku kohta. Haigestumus on tavalisel tasemel ning väikene tõus on praegusele hooajale iseloomulik, teatas Tervisekaitseinspektsioon.

Gripitaolisi haigestumisi registreeriti 41. nädalal 9 juhtu, laboratoorselt gripidiagnoosi ei kinnitatud.

Euroopas on grippi haigestumine samuti madal, registreeritud on vaid mõned gripi sporaadilised (üksikud) juhud, seda Rootsis ja Norras.

Milline gripi viiruse tüvi hakkab domineerima sel hooajal ei oska eksperdid veel öelda, kuid vaatamata viiruse domineerivale tüvele, on gripp üks tõsisematest hingamisteede nakkustest.

Grippi võib haigestuda igaüks, kuid suurem oht gripi tagajärjel surra on vanuritel ja riskirühmadesse kuuluvatel patsientidel. Nakatumise riski vähendamiseks tuleks eeskätt riskirühmadesse kuuluvatel inimestel ennast vaktsineerida.

Tervisekaitseinspektsioon soovitab läbi viia gripivastane vaktsineerimine oktoobrikuus ning jätkata seda novembris-detsembris.

Igaks gripihooajaks annab Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) vaktsiini valmistamise soovitused lähtudes eelnevatel aastatel ringluses olnud gripiviiruste antigeensest struktuurist. Gripivaktsiin hakkab tervetel inimestel mõjuma 10–14 päeva pärast süstimist ja selle mõju kestab kuni aasta.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.