Google gripiepideemiate ennetusvahend

Gripil on peale tavalise köha, nohu ja
valude uus sümptom. Tuleb välja, et suur hulk inimesi toksib esimeste
haigusnähtude ilmnemisel Google otsimootorisse sõnad «gripi sümptomid».

Nimetatud lihtne tegevus miljonite arvutite taga, on loonud uue Google Gripi Trendid (Google Flu Trends) gripipuhangute eelhoiatussüsteemi, vahendas Delfi ajalehte The New York Times.

Google.org veebitööriista arendajad väidavad, et sellisel viisil võib gripipuhangutele jälile saada 7 — 10 päeva ennem, kui nendest annavad teada USA Haiguste Kontrolli ja Ennetamise Keskused (Centers for Disease Control and Prevention; CDC). Näiteks käesoleva aasta veebruari esimestel päevadel teatas CDC, et atlandi ookeani äärsetes osariikides on gripijuhtumite arv plahvatuslikult kasvanud. Google gripistatistika näitas aga sagenenuid otsinguid gripisümptomite kohta kaks nädalat ennem.

Google tööriista efektiivsust tõestab ka eraldiseisev uuring, milles toodi välja võimalus avastada Yahoo otsingutest kogutud andmete põhjal gripipuhanguid varases staadiumis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.