Abortide arv Eestis on oluliselt vähenenud

Kuigi Põhjamaadega võrreldes tehakse Eestis
tunduvalt rohkem aborte, on nende arv viimastel aastatel pea kaks korda
väiksemaks jäänud.

Võrreldes aastaga 1997 on abortide arv vähenenud 47 protsenti ning kuigi langus enam nii tugev ei ole, jätkub tendents praegugi, kirjutas kalev.ee

„Selles suhtes ei ole meil põhjust väga suure häirekella löömiseks või mureks, sest langus on väike, kuid järjepidev,“ sõnas Eesti naistearstide seltsi president Helle Karro. „Kui võrrelda meid Põhjamaadega, siis näeme, et meil siiski on, kuhu edasi minna ja abortide arv võiks olla veelgi väiksem,“ lisas ta.

Kui 1997. aastal tehti Eestis 16615 aborti, siis 2007. aastaks oli see arv vähenenud 8900-ni. See tähendab, et kui kümme aastat tagasi tehti 1000 fertiilses eas naise kohta ligi 48 aborti, siis eelmise aasta seisuga oli neid umbes 26.

Täna 20.10. saab alguse teavituskampaania „Teadlik Valik“, mille eesmärk on tõsta inimese teadlikkust seksuaaltervisest ning sellega vähendada ka aborte. Kampaania kestab novembri lõpuni.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.