Millal algab elu?

Kas uus elu algab seemneraku ja munaraku
ühinemisest või esimesest südametuksest? Hiljutine avaliku arvamuse uuring
näitab, et üksmeel selles vallas puudub.

Millist hetke lugeda uue elu alguseks, on abordialase debati põhiküsimusi. Teema on vähemasti USA-s taas aktuaalne, sest Colorado osariigis soovitakse kuulutada eostunud embrüo seaduse subjektiks, vahendas Forte.ee NewScientisti.

USA juhtivaid kunstviljastamise kliinikuid Reproductive Biology Associates korraldas rahvusvahelise küsitluse, milles palus inimestel valida tosina erineva vastuvariandi vahel, mis võiksid tulla kõne alla elu algushetke määratlemisel.

Selgus, et 22,7% vastanutest leiab, et elu algab viljastumisest ehk seemneraku ja munaraku ühinemisest. Kõige menukamaks (23.5%) osutus seisukoht, et elu algab loote esimesest südametuksest. Kolmandale kohale (15%) tuli arvamus, et elu algab embrüo kinnitumisest emakaseinale.

Roomakatoliiklaste seas oli kõige populaarsem vastus, et elu algab viljastumisest (31%). Seevastu kolmandik juutidest, 29% agnostikutest ja 27% muslimitest valisid elu alguseks esimese südametukse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.