• 22.10.08, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Apteegikaanidest saab mitmekülgset terviseabi

Teadlased on avastanud, et apteegikaanide kasulikkus ei seisne ainult aadrilaskmises, vaid loomake süstib inimese organismi ka kasulikke aineid, eelkõige hirudiini. Ning nii kasutatakse neid vereimejaid teatud haiguste raviks tänapäevalgi.
Hirudiini näol, mida kaanisülg sisaldab, on tegemist 65 aminohappejäägist koosneva valguga, mis blokeerib täielikult verehüübimises olulise trombiini toime, kirjutas Virumaa Teataja.

Seotud lood

Uudised
  • 13.08.08, 11:11
Eesti esidoonor on verd andnud 200 korda
Pärnu haigla veretalituses tähistati doonor Hans Himaneni (55) 200. vereandmiskorda. Eestis pole teist nii palju verd andnud doonorit.
Uudised
  • 29.08.08, 01:30
NOVAATOR: Tüvirakkudest saab tehisverd
Doonorpäevad võivad vajuda ajalukku, sest teadlastel õnnestus inimese embrüonaalsetest tüvirakkudest saada punaseid vereliblesid.
Uudised
  • 29.01.09, 09:31
Apteegikaanid on väljasuremise äärel
Looduskaitsjad nendivad, et kunagi Lääne-Eestis ja saartel laialt levinud apteegikaanide elupaikade hulk on viimaste aastate jooksul kahanenud kriitilise piirini.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele