RFA pakub kirurgiale alternatiivse lahenduse

Kahe aastaga oleme Põhja-Eesti
regionaalhaiglas teinud kokku 29 RFA protseduuri. Ravitud on 15 neeruvähiga
haiget. Ühele neist tehti hiljem lisaablatsiooni protseduur.

Kuueteistkümnest RFA protseduurist neerudel koaguleeriti kolm kasvajat kompuutertomograafi (KT) ja 13 ultraheli (UH) kontrolli all.

Põhinäidustus neerukasvaja RFA raviks oli vastaspoolse neeru nefrektoomia või osaline resektsioon. Maksa metastaaside ravimisel patsiendi üldseisund ja/või operatsiooni jaoks kollete ebasoodne asukoht.

RFA protseduuride esimesed tulemused kinnitasid, et neerutuumoreid ja maksa metastaase on võimalik selle meetodiga edukalt ravida.

RFA on minimaalselt invasiivne ja pakub kirurgiliste operatsioonide kõrval alternatiivset võimalust.

Kuigi RFA rakendamise korral on risk kahjustada neeru minimaalne, tuleb sellega siiski arvestada. Eriti nendel patsientidel, kellel on säilinud vaid üks neer.

Haigeid tuleb informeerida neerukahjustuse võimalikkusest ja sellega seotud neeru funktsiooni alanemisest, mis võib kaasa tuua vajaduse dialüüsiks.

Meie praktikas tekkis ühel juhul pärast neerukasvaja ablatsiooni urinoom. Muid tõsisemaid tüsistusi ei ole olnud.

Mittetäieliku ablatsiooni tõttu tegime kokku kaks lisaablatsiooni ja uroloogid opereerisid ühe mittetäielikult koaguleeritud neerukasvaja, mis oli täieliku ablatsiooni jaoks mittesobivas kohas, kuna soolelingud asusid massi kõrval.


Lisa kommentaar

  • Egle Raadik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.