Triin Tabur • 23. oktoober 2008
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

NOVAATOR: milline liik päästa?

Praegust liikide kiiret väljasuremist on võrreldud teiste Maa ajaloos toimunud suurte väljasuremislainetega. Seetõttu on teadlased otsustanud kiiresti välja selgitada, millised liigid vajavad kõige enam kaitsmist, sest peagi võivad pooled neist olla jäädavalt kadunud.

„Praeguse väljasuremislaine põhjustajaks on inimene. Peamised bioloogilise mitmekesisuse hävitajad on elupaikade kadu ja reostus,” ütles artikli üks autoreist Bradley J. Cardinale California ülikoolist. „Veel meie eluajal võivad pooled liikidest kaduda, mistõttu tuleb tegutseda kiiresti, et saada teada, millised liigid vajavad enim kaitset.”

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee