Triin Tabur • 30. oktoober 2008
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kummel võib leevendada diabeeti

Suurbritannia ja Jaapani teadlaste ühisuuringust selgus, et kummelitee regulaarne joomine võib vähendada insuliinisõltumatust ehk II tüübi diabeedist põhjustatavaid tervisehädasid.

Teadlased söötsid suhkrutõve sümptomitega rottidele kummeliekstrakti ning tegid kindlaks, et see alandas veresuhkru taset ja blokeeris ensüümi, mida seostatakse diabeediga seotud tervisehädadega, muu hulgas nägemiskaotuse ning neeru- ja närvikahjustustega, vahendas Eesti Ekspress ajakirja Journal of Agricultural and Food Chemistry.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee