Erakindlustusel on Eestis potentsiaali

Oktoobri viimasel päeval toimus
Tallinnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla VII sügiskonverents „Tervisekindlustus
Eestis vajab lisakindlustust“. Konverentsi fookuses oli tervishoiu rahastamine
ning ravikindlustuse võimaluste avardamine.

Konverentsil arutati, millised võimalused ja lisavõimalused on Eestis reaalselt olemas ravikindlustuse jätkusuutlikkuse tagamiseks ja edendamiseks.

Eesti Haigekassa tervishoiuökonoomika osakonna juhataja Triin Habichti sõnul on riikide tervishoiu rahastamissüsteemid erinevad ja ei saa öelda, milline neist just see parim võiks olla. „Kokku on aga lepitud selles, millistest eesmärkidest tervishoiu rahastamissüsteemid peavad lähtuma,“ märkis Habicht.

„Inimesed ei peaks vaesuma, kuna vajavad arstiabi,“ rääkis Habicht. Ta lisas, et tervishoiu rahastamissüsteemi üks peamisi eesmärke ongi, et see peab suutma kaitsta inimest haigestumisest tuleneva finantsriski eest.

Mida arenenum on riik, seda suuremat rolli mängib tervishoiu rahastamisel avalik sektor. See ei tähenda, et era rahal roll puuduks- piiratud ulatuses ja hästi reguleeritud patsientide omaosalus võimaldab vähendada survet avaliku sektori rahastamisele. Lisaks annab erakindlustus Habichti kinnitusel maksujõulistele inimestele täiendava viisi oma tervishoiukulusid rahastada.

Erakindlustusturul on Eestis olemas arengupotentsiaal, mis võiks Habichti sõnul olla suunatud omaosaluse vähendamisele ja ravikindlustuse poolt mittehüvitavate teenuste rahastamisele.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.