Lätlased kaaluvad Tallinna Farmaatsiatehase minema viimist

Tallinna Farmatsiatehase suuromaniku Kirovs
Lipmansi sõnul otsustatakse lähima pooleteise aasta jooksul, kas nad jätkavad
oma tegevust Tallinnas või mitte.

"Ma tahaks väga tehase säilitada," ütles dv.ee-le antud intervjuus Läti farmaatsiagrupi Grindexi üks omanikke Kirovs Lipmans. "Kõik sõltub sellest, kui kalliks läheb uue tehase ehitamine Lasnamäe Tööstuspargis ning valitsuse soovist säilitada Eestis üks suurtootmine ja töökohad."

Paar aastat tagasi sai Grindex linnavõimudelt loa ehitada Tallinnasse Tondi tänaval asuvale farmaatsiatehase territooriumile mitmekorruseline kompleks. Soovides säilitada ka tootmist otsustas ettevõtte juhtkond ehitada uue tehase Lasnamäe Tööstusparki. 2006. aastal oli osteti maatükk. 2007. aastal leiti projekteerimise peatöövõtja ning iga hetk pidid algama tööd, kuid protsess pidurdus.

"Kõik jäi raha taha kinni," rääkis Lipmans, "alguses jõudsime töövõtjaga kokkuleppele, et ehitus läheb maksma 4 miljonit eurot, kuid nüüd see summa kahekordistunud. Kui pooleteist kahe aasta jooksul ei õnnestu meil teist töövõtjat leida, siis kahjuks oleme sunnitud tehase sulgema ning tootmise Riiga viima."

Lipmansi sõnul kuluks Lätis taolise tehase ehitamiseks kõigeks 2,5 miljonit eurot. "Summa on väike, kuna Riias on meil juba olemas tootmiskorpus. See tuleb ainult ära remontida," seletas Lipmans, miks tootmise üleviimine Lätti soodsam oleks.

Loe edasi Äripäevast

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.