Lasteaedade menüüs peaks olema rohkem kala

Lasteaiad pakuvad lastele küll piisavas
koguses piimatooteid, kuid kalatoidud on jäänud tagasihoidlikuks, selgub
lasteaedade menüüde analüüsist.

Lasteaedade menüüsid analüüsinud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli toitumisõpetuse lektori Laine Partsi sõnul oli möödunud aastal lasteaedade menüüdes piima ja piimatoodete, samuti linnuliha ja kala pakkumine küllaltki tagasihoidlik, kirjutas Pealinn. “Piimatoodete osas on asi tunduvalt paranenud, kuid kalatoitude osas on siiani osades lasteaedades olulisi puudujääke,” tõdes ta. “Kalatoite tuleks pakkuda vähemalt kord nädalas.”

Toortoidu osas on olukord Partsi sõnul samuti paranenud, kuigi värskeid puu-, köögi- ja aedvilju ning marju võiks laste toidulaual veelgi rohkem olla.

Partsi kinnitusel on paljud lasteaiad oma menüüde koostamisel ja paremaks muutmisel näidanud üles entusiasmi ning soovi pakkuda parimat. “Menüüd on muutunud tunduvalt lastepärasemaks ning sündinud on mitmeid häid, tervislikke ja isuäratavaid retsepte,” ütles Parts. “Paraku tekitavad lasteaedadele probleeme tehnoloogilised kaardid, mille koostamisega paljud hädas on. Ei saa öelda, et lasteaiad ei oskaks maitsvat menüüd kokku panna, nad lihtsalt ei oska oma asju õigesti vormistada.”
1. septembril jõustus uus sotsiaalministri määrus “Tervisekaitsenõuded toitlustamisele koolieelses lasteasutuses ja koolis”, mis pani toitlustamisreeglid veelgi täpsemalt paika.

Näiteks tuleb tänu karmistunud nõuetele menüüdes üle vaadata kohvi, makaronitoodete, vorsti ja viinerite kasutamine.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.